#Nieuws

05.02.2025

Betaalbare AOV voor zzp’ers

De regeling Zelfverzekerd van Oog voor Impuls helpt zzp’ers in de creatieve sector met een tegemoetkoming in de kosten van hun arbeidsongeschiktheidsverzekering. De recente aanpassingen maken de regeling financieel gunstiger en toegankelijker.


Als je ziek bent en tijdelijk niet kunt werken, mis je omzet en inkomen. De overheid wil zzp’ers in de culturele en creatieve sector stimuleren zich te verzekeren tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid. Daarom is er voor een bepaalde periode een stimuleringsbudget vrijgemaakt.

De regeling Zelfverzekerd van Oog voor Impuls biedt zzp’ers in deze sector een tegemoetkoming in de kosten van hun arbeidsongeschiktheidsvoorziening, en er zijn enkele wijzigingen doorgevoerd om de regeling nog aantrekkelijker te maken.


Wat verandert er?

Met de nieuwe aanpassingen wordt de regeling aantrekkelijker en toegankelijker. Dit zijn de belangrijkste wijzigingen:

  • De maximale bijdrage stijgt van € 600 naar € 900 (voor nieuwe aanvragen vanaf 31 januari 2025).
  • De stimulansbonus wordt verhoogd van € 120 naar € 200 (voor nieuwe aanvragen vanaf 31 januari 2025).
  • De peildatum voor de stimulansbonus verschuift: zzp’ers die op of na 1 juli 2024 een voorziening treffen, komen in aanmerking voor de eenmalige bonus van € 200.
  • De uitgekeerde bijdrage wordt na 12 maanden opnieuw uitbetaald, zodat zzp’ers langer financiële ondersteuning ontvangen.

Foto: Kato Blackmoore (Unsplash)